Jak pracujeme

bzcompany podpora
Podpora

Volejte po-pá 8:00 - 17:00

774 700 545

podpora@bzcompany.cz

 

Obsahy 

V obsahu najdeme veškeré části našeho webu a můžeme je zde seřazovat, editovat, přidávat i mazat.


Struktura obsahu

Přidání (3)

Přidání jednotlivého obsahu provedeme pomocí tlačítka přidat na pravé straně stránky. Po kliknutí budeme odkázání na Základní data.

Řazení pod sebe (1)

U bodu 1 - Šablona názorně vidíme Hlavní stránku, která pod sebou schovává další podstránky, naopak u Úvodu vidíme podstránky rozbalené. Tyto podstránky si buď můžeme rozkliknout pomocí malého pluska na levé straně před názvem stránky nebo pomocí tlačítka Rozbalit (2), kdy se nám rozbalí veškeré obsahy.

Stránku zařadíme pod nadstránku pomocí ikony složky vedle názvu (viz. obrázek). Po kliknutí se dostaneme do konkrétního obsahu stránky, kde po pravé straně klikneme na Vložit, které fumguje úplně stejně, jako Přidání.

Práce s jednotlivými oddíly 

Pomocí ikon na pravé straně stránky můžeme pracovat s jednotlivými oddíly. 

1. Upravit - Pomocí tohoto tlačítka se dostaneme k úpravě obsahu.

2. Posunout - Pomocí šipek můžeme jednotlivé obsahy posouvat v pořadí. Posunutí můžeme provést ale i jednoduchým chytnutím a přesunutím pomocí myši.

3. Lupa - Lupou se dostaneme do obsahu daného obsahu, stejně jako pomocí složky v předcházejícím obrázku.

4. Odstranění - Odstranění provedeme pomocí ikony koše, je však nevratné, proto je potřeba dávat pozor, pokud něco mažeme.

Struktura obsahu.jpg
slozka_obsahu.jpg

 


obsah_jednotlive_ikony.jpg

 

Upravit obsah

Upravení obsahu provedeme buď pomocí pera (bod 1 v předchozím obrázku) nebo pomocí kliknutí přímo na název obsahu. První plnění obsahu musíme provést také při vytvoření nového obsahu.

Základní data

 • Titulek - Určuje název celého obsahu a zároveň se od něj odvíjí Název v url, který se automaticky přizpůsobí titulku. Pomocí něj lze také stránku vyhledat ve vyhledávání na internetu.
 • Název v url - Název nesmí obsahovat diakritiku ani mezery, jelikož se stane součastí url daného obsahu. Můžeme jej kdykoliv přepsat, ale je třeba dbát na jeho správnost a srozumitelnost. Pokud název nezadáme sami, automaticky se vytvoří z Titulku.
 • Zkrácený název - Pokud nemá obsah specifické použití na webu (sloupek, patička,.) není třeba jej vypolňovat, je pro nás v takovém případě bezvýznamný.
 • Aktivní - Výběr, zda je obsah aktivní Ano nebo Ne určitě, zda bude obsah viditelný na stránce, nebo jej pomocí výběru ne zkryjeme. V tomto případě pořád obsah uvidíme ve Struktuře, ale nebude viditelný mimo administraci.
 • Odkaz z url - doplnit
 • Datum pořadí - doplnit

Perex

Do perexu vkládáme krátký ale výstižný text týkající se obsahu. Zobrazuje se na stránce například při výpisu článků pod názvem článku a má tak funkci předat základní informaci, o čem se ve článku dočteme. Zároveň najdeme perex při vyhledávání na internetu, pomocí něj lze obsah vyhledat ve vyhledávačích.

Editor

Více o wisivic editoru zjístíte zde. Základní ovládání je však velmi intuitivní a jednoduché, chová se stejně, jako většina textových editorů. Je však potřeba dát si pozor na HTML editor, ve kterém bychom mohli vymazat nechtěné části obsahu.

SEO

Více o SEU najdete zde. Pomocí SEA se stane stránka lépe vyhledatelnou pomocí jednotlibých slov při vyhledávání na internetu například pomocí Seznamu, Googlu apod.

Doplňující parametry

Doplnit text

zakladni_data.jpg


Doplňky

Zařazeno pod obsah

Pomocí řazení pod obsah přidáváme jednotlivé články pod konkrétní obsah. Obsah vybereme pomocí modré volby přidat a následně ve vyskakovacím okýnku dohledáme konkrétní obsah. Po uložení změn se nám článek bude zobrazovat ve výpisu článků u daného obsahu.

Úvodní obrázek

Úvodní obrázek vidíme ve výpisu článků. Není povinný, je pouze na Vás, zda u článku chcete úvodní obrázek. Vložíme jej pomocí Vybrat soubor a ve vyhledávání v počítači najít požadovaný obrázek. Můžeme jej kdykoliv smazat pomocí smazat obrázek.

Komentáře

Doplnit 

zarazeno_pod_obsah.jpg


uvodni_obrazek.jpg


Doplňky obsahu

Doplňky obsahu najdeme na levé straně ve výpisu Blogu. Lze je plnit pouze u obsahů a jde o přednastavenou část, kterou následně vložím již hotovou právě pomocí Doplňků do stávajícího obsahu. 

Pro přidání doplňku obsahu vložíme na konec obsahu libovolný jednoduchý text, ideálně jedno slovo, do složených závorek, např.  {form} a zkopírujeme si jej. Následně klikneme ne doplňky obsahu a vybereme zdroj obsahu.
Vždy volíme, zda doplňek vložíme za obsah nebo nahradíme zástupce. Volíme Nahradit zástupce, zkopírovaný text vložíme do Zástupce a doplňek se nám zobrazí místo {form} .

 • Formulář  
  Vybereme název přednastavenéhio formuláře, email, na které vyplněné formuláře budou přicházet a nepovinně můžeme vyplnit jméno příjemce.
 • Článek
  Zvolíme pouze zda za obsah nebo nahradíme zástupce a vybereme konkrétní článek.
 • Anketa
  U ankety můžeme volit již mezi stávajícími nebo vytvořit novou pro konkrétní obsah. Při výběru nové ankety je nutné vyplnit Nadpis, respektive otázku, na kterou se návštěvníků webu dotazuji. Dále můžu nepovinně vyplnit datum od kdy do kdy bude anketa aktivní, tzv. viditelná v obsahu a opět zvolím zda je anketa zveřejněná (viditelná) či ne. Dákle doplním nabízené odpovědi a kliknu na uložit.

 

 • Galerie
  Galerii můžu vytvořit novou nebo použít již stávající. V případě nové ji vytvoříme stejně, jako u normální tvorby v sekci galerie, ale doporučujeme si ji nejprve vytvořit a následně v doplňcích obsahu již použít stávající. 
 • Výpis galerií
  dopsat

formular.jpg


anketa.jpg