Jak pracujeme

bzcompany podpora
Podpora

Volejte po-pá 8:00 - 17:00

774 700 545

podpora@bzcompany.cz

 

Správce souborů

Správce souborů používáme jako úložiště všech souborů  (obrázky, pdf., textové dokumenty, tabulky a další), které potřebujete zobrazit na stránkách. Soubory je vhodné si rozřadit do jednotlivých složek  pro lepší přehlednost. Každý obrázek je možné v této části ořezat dle požadovaných velikostí, nebo změnit jeho rozlišení.


Složky souborů 

Vytvoření nové složky (1)

Pro vytvoření nové složky, do které budu následně vkládat soubory je důležité zvolit vhodný název, který nám usnadní orientaci při následném vyhledání souborů. Pro potvrzení vytvoření nové složky, klikněte na enter.

Přejmenování složky (2)

Pokud nám název složky nevyhovuje, je vždy možnost libovolné změny. Tu provedeme pomocí tlačítka po pravé straně u konkrétní složky.
Poznámka: po použití souborů v obsahu, neměňte názvy složek.

Odstranění složky (viz. bod 3)

Odstranění složky je možné pomocí kliknutí na ikonu křížku po pravé straně u konkrétní složky. Odstranění je však nevratné, proto je vhodné si při tomto kroku dát pozor, kterou složku mažeme.

spravce-souboru-slozky.jpg

 

Jednotlivé soubory

Načtení souboru (1)

Náhrání souboru je možné jednotlivě nebo do konkrétní složky (pro vložení do složky je před nahráním obrázku nutné se do ní proklikat). Můžeme nahrávat přímo z počítače, nebo i z webu pomocí url. Po vybrání všech obrázků se nám zobrazí vyskakovací okno v pravém rohu obrazovky.

Úprava velikosti (2)

Před uložením obrázků je můžeme libovolně ořezat pomocí posouvacího výběru. Po vybrání žádoucího ořezu klikneme na ikonku fajfky. Ořezání není nutné, můžeme ukládat i bez něj.

Nahrání souboru (3)

Po dokončení případných ořezů obrázky uložíme pomocí ikony "Odeslat vše" na levé straně obrazovky. Soubory se aplikují na vybrané místo a jsou připraveny k dalšímu použití na webu. 

Práce se souborem

Peo další úpravy jako jsou přejmenování nebo odstranění souborů použijeme stejné ikony jako u složky.

spravce_souboru_soubor.jpg