Jak pracujeme

bzcompany podpora
Podpora

Volejte po-pá 8:00 - 17:00

774 700 765

podpora@bzcompany.cz

 

Plnění jazykových mutací

Pokud chceme e-shop rozšířit do více jazykových verzí, je potřeba použít jazykové mutace a produkty překopírovat i do jiných jazyků. V cizích jazycích se nám jistě bude hodit i slovník.


Kategorie 

Ze všeho nejdříve potřebujeme vytvořit kategorie pro e-shop v jednotlivých jazycích.  Je potřeba je tvořit v příslušném jazyce, tudíž si popřekládat vše potřebné.. protože je potřeba u kategorii smazat titulek i URL adresu a vložit nový název. URL adresu si to z názvu vezme samo.

Navigace

Do konkrétních mutací se proklikáme pomocí navigátoru : obchody.jpg

Po kliknutí na konkrétní mutaci najedeme na Kategorie a zvolíme "Přidat"

kategorie.jpg

Vyplnění nové kategorie

Nejdůležitější je vyplnit název Kategorie, dle které se automaticky vyplní i URL adresa (tu nevyplňujeme nikdy!). Můžeme zvolit i nadřazenou kategorii, pokud nějaká je. Zbytek nastavíme na ano a uložíme.

nova_kategorie.jpg

Odstranění složky (viz. bod 3)

Odstranění složky je možné pomocí kliknutí na ikonu křížku po pravé straně u konkrétní složky. Odstranění je však nevratné, proto je vhodné si při tomto kroku dát pozor, kterou složku mažeme.

spravce-souboru-slozky.jpg

 

Jednotlivé soubory

Načtení souboru (1)

Náhrání souboru je možné jednotlivě nebo do konkrétní složky (pro vložení do složky je před nahráním obrázku nutné se do ní proklikat). Můžeme nahrávat přímo z počítače, nebo i z webu pomocí url. Po vybrání všech obrázků se nám zobrazí vyskakovací okno v pravém rohu obrazovky.

Úprava velikosti (2)

Před uložením obrázků je můžeme libovolně ořezat pomocí posouvacího výběru. Po vybrání žádoucího ořezu klikneme na ikonku fajfky. Ořezání není nutné, můžeme ukládat i bez něj.

Nahrání souboru (3)

Po dokončení případných ořezů obrázky uložíme pomocí ikony "Odeslat vše" na levé straně obrazovky. Soubory se aplikují na vybrané místo a jsou připraveny k dalšímu použití na webu. 

Práce se souborem

Peo další úpravy jako jsou přejmenování nebo odstranění souborů použijeme stejné ikony jako u složky.

spravce_souboru_soubor.jpg